ספורט כמו כל ענף אחר דורש כספים, מכיוון שספורט הוא פעילות הפנאי הגדולה ביותר במדינות והרבה מאוד אנשים נחשפים לעולם הזה יש אנשים שרוצים לקחת חלק בכך. אנשים עשירים (וצריך הרבה כסף כדי להיכנס לספורט ואנחנו לא מדברים על קניות קטנות כמו ציוד לחדרי כושר ) יכולים לקנות קבוצת כדורגל או להיות בעלים של קבוצת כדורסל כשהמטרה שלהם היא בכלל להגיע לעולם הפוליטיקה ולצבור הכרה על ידי הציבור.
הדוגמא האחרונה שראינו היא ארקדי גאידמק, הבן אדם השקיע כמעט את כל הונו בקבוצת בית"ר ירושלים בכדורגל, הביא שחקני רכש שהרוויחו סכומי כסף לא נתפסים ביחס לארץ הקטנה שלנו, בזכותם הקבוצה זכתה באליפות ובגביע המדינה, אך היעד הסופי שלו היה בכלל להיבחר לראשות הממשלה. לאחר שלא זכה לאהדה בתחום הזה, הוא הרגיש מאוכזב מציבור האוהדים ושבגדו בו ולאט לאט הפסיק להשקיע מכספו לטובת הקבוצה (ובמקביל גם הפסיד כמעט את כל כספו).
האם זה נוגד אינטרסים שיושב ראש של קבוצה הוא גם בעלים של גני אירועים בשרון? אין שום סיבה שלבעלים של קבוצה לא יהיו עיסוקים, כי איכשהו צריכים לממן את כל האנשים המועסקים במערכת ואם יושב ראש הקבוצה לא יהיה עסוק בכך אז לא יהיה תזרים מזומנים לקבוצה.
היום בספורט הדבר הכי חשוב הוא הכסף וניתן לראות (וגם די בקלות) שאיפה שמישהו מקבל הכי הרבה כסף, שם הוא יהיה. זה לא כמו פעם שלשחקני כדורגל היה ערך מוסף לסמל ושחקנים היו משחקים בכל הקריירה בקבוצה אחת. היום שחקנים מחליפים קבוצות כמו גרביים והדבר הזה פוגע בענף כולו, גם בבעלי הקבוצות וגם בשחקנים.
למה שחקני פוטבול שמים איפור על הפנים? ממתי איפור הפך להיות מצרך של ספורטאים?
לגבי הסוגיה הראשונה, ישנו חומר ששחקני פוטבול מורחים על הפנים שהוא מונע סנוור, לא ניתן להגדיר את זה כאיפור אבל אם זה מה שמונע מהם להסתנוור ומשפר להם את יכולות המשחק, מי אנחנו שנטיל בכך פקפוק.
אמנם זה לא איפור אבל אפשר להבחין שהיום ספורטאים משתדלים להקפיד על הופעה חיצונית ראויה, ישנם עשרות שחקנים שמובילים קמפיינים של חברות אופנה (עקב היותם מודלים לחיקוי), זה גם מכניס להם עוד כסף לחשבון הבנק וגם גורם להם לפרסום אצל הנשים (ואיזה ספורטאי לא אוהב את זה?)
מאז ומתמיד ספורטאים הלכו ביחד עם דוגמניות, יכול להיות שזה בגלל שזה שני מקצועות שמכניסים הרבה מאוד כסף על מעט זמן (יחסית) של עבודה, יכול להיות שזה בגלל המעמד החברתי הגבוה שהם נמצאים ויכול להיות שזה סתם חיבור טוב שנוצר ועובד. אם להם טוב, אז למה לא לנו?
הספורט הוא ענף רחב, מהנה ומספק בואו נתמקד בספורט ולא במה שמסביב.
פרטים נוספים באתר ספורטקום